Pożyczka online umożliwia wnioskowanie o dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. Zarówno wzięcie pożyczki, jak i jej późniejsza wypłata, są realizowane bez wizyty w placówce - to znaczy, że cały proces odbywa się przez Internet. Ile trzeba czekać na przelew takiej pożyczki, czy przelew pożyczki na konto innej osoby jest możliwy? Czy można wypłacić pożyczkę w formie gotówki? Odpowiadamy na wszystkie wątpliwości związane z przelewem pożyczki.
Przelew weryfikacyjny/identyfikacyjny to szybki i prosty sposób na potwierdzenie danych osoby wnioskującej o pożyczkę online. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego ma zabezpieczyć zarówno firmę pożyczkową, jak i osobę ubiegającą się o pożyczkę przed wyłudzeniami i oszustwami. Wykonanie takiego przelewu jest najczęstszą formą weryfikacji danych wnioskodawcy przez firmę udzielającą pożyczki. Transakcja odbywa się przez Internet, nie ma więc możliwości potwierdzenia tożsamości klienta fizycznie, tj. „twarzą w twarz”. Musi zatem być zabezpieczona w inny sposób - takim zabezpieczeniem jest właśnie przelew weryfikacyjny/identyfikacyjny. Dane podane podczas rejestracji są porównywane z danymi właściciela rachunku i na tej podstawie sprawdzana jest ich zgodność. Identyfikacja pozwala również na pozyskanie i potwierdzenie numeru konta bankowego wnioskodawcy, na który przelana zostanie pożyczka. Kwota przelewu (w wysokości 0,01 zł lub 1 zł) jest zwracana na konto osoby wykonującej przelew niezwłocznie po podjęciu decyzji pożyczkowej.
Dzięki wykonaniu przelewu weryfikacyjnego/identyfikacyjnego pożyczkodawca zyskuje zarówno potwierdzenie tożsamości klienta składającego wniosek o pożyczkę, jak i informacje dotyczące numeru rachunku, na który mają zostać przelane pieniądze z pożyczki. Czy możliwe jest przelanie gotówki na inny rachunek bankowy? Niestety nie. Proces weryfikacji jest ściśle powiązany z procesem wydania decyzji o udzieleniu pożyczki. W przypadku, gdy dane podane we wniosku nie pokrywają się z danymi z rachunku bankowego, wniosek zostanie automatycznie odrzucony, a co za tym idzie, wnioskodawca nie ma szansy na otrzymanie pożyczki.
To, kiedy otrzymamy pożyczkę zależy od kilku czynników. Co znacząco wpływa na czas otrzymania przelewu?
● Czas, w jakim wykonamy przelew weryfikacyjny/identyfikacyjny - im dłużej zwlekasz z wykonaniem przelewu, tym dłużej pożyczkodawca nie jest w stanie potwierdzić tożsamości klienta i przyznać pożyczki, a co za tym idzie, wypłacić pieniędzy na konto.,
● Sesje wychodzące w banku - banki mają ustalone godziny dla przelewów wychodzących, jeśli więc decyzja pożyczkowa jest wydana bezpośrednio po upływie godziny przelewu wychodzącego, przelew pożyczkowy zostanie wysłany dopiero przy okazji następnej takiej sesji. Taka sama zasada obowiązuje w weekendy i święta.
Czytaj również: Pożyczka w weekend: sobotę i niedzielę>>
● Problemy techniczne w banku - opóźnienie w wypłacie pożyczki może też wynikać z problemów technicznych banku. Warto skontaktować się wtedy z oddziałem i spróbować się dowiedzieć kiedy problem zostanie rozwiązany. Niestety pozostaje cierpliwość, gdyż są to czynniki niezależne zarówno od pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy,
● Błąd w danych wnioskodawcy - jeśli dane we wniosku zostały podane błędnie lub rachunek bankowy nie należy do osoby ubiegającej się o pożyczkę, pieniądze nie trafią do wnioskodawcy. Taki wniosek zostaje odrzucony i pozostaje jedynie złożenie kolejnego.
Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki online, musimy się liczyć z faktem, że pieniądze będą przesłane przez firmę pożyczkową bezpośrednio na konto bankowe, z którego został wykonany przelew weryfikacyjny/identyfikacyjny. Firmy udzielające pożyczek online oferują tylko taką formę wypłaty środków - nie ma możliwości wypłaty w formie gotówkowej.